Jak pracuję

 • Pracuje z pasją i zaangażowaniem traktując każdy nawet najmniejszy projekt
  jako wyzwanie.
 • Zapewniam kompleksowy zakres obsługi z prowadzeniem projektu
  od koncepcji, aż do realizacji według założonego wcześniej harmonogramu i budżetu.
 • Dostosowuje ofertę do indywidualnych potrzeb oraz możliwości finansowych klienta.
 • Przedstawiam jasne i czytelne zasady współpracy na każdym etapie prac projektowych.
 • Oferuję ciekawe i oryginalne rozwiązania materiałowe.
 • Dbam o jakość w najdrobniejszych szczegółach.
 • Cenię czas i wygodę moich klientów.
 • Współpracuję ze specjalistami z różnych dziedzin.
 • Wykonuję zamówienia wielu towarów wraz z ich dostawą za pośrednictwem
  mojego biura.
 • Priorytetem jest dla mnie Państwa zdanie i zadowolenie podczas projektowania wnętrz,
  a także satysfakcja z finalnego efektu.


Etapy procesu projektowego

Spotkanie wstępne

Pracę rozpoczynam od niezobowiązującego, bezpłatnego spotkania wstępnego w celu ustalenia Państwa potrzeb,
oczekiwań i możliwości. Równocześnie omawiam zasady i warunki współpracy, ustalam harmonogram dalszych działań. Istotnym elementem jest określenie budżetu jaki chcą Państwo przeznaczyć na prace remontowo -wykończeniowe i dekoratorskie.
Pozwoli to na przedstawienie rozwiązań, które będą dopasowane do założonego budżetu.

Podpisanie umowy

W umowie określam: zakres i harmonogram prac, podział i ograniczenia odpowiedzialności, uregulowania dotyczące podwykonawców, budżet i koszty realizacji przedsięwzięcia, wysokość wynagrodzenia za poszczególne etapy oraz termin zakończenia prac remontowych, prawa autorskie architekta wnętrz, wymagania poufności i przestrzegania tajemnicy handlowej, postanowienia określające warunki rozwiązania umowy oraz wszelkie zmiany.

Inwentaryzacja

Pracę rozpoczynam od wizyty na "budowie", aby dokonać analizy przestrzeni projektowej. W celu przygotowania dokumentacji technicznej, dokonuję precyzyjnych pomiarów z zaznaczeniem wszelkich istniejących instalacji, a także wykonuję dokumentację fotograficzną.

Koncepcja

Po przeanalizowaniu Państwa potrzeb i możliwości technicznych danej przestrzeni, przygotowuję kilka propozycji nowego układu funkcjonalno- aranżacyjnego w postaci rzutów. Za pomocą wyburzeń lub postawienia dodatkowych ścianek działowych,
kształtuję nową przestrzeń lub zmieniam przeznaczenie istniejących wnętrz. Rzuty zawierają także nową aranżację umeblowania i sprzętów, projekt sufitów podwieszanych, oraz projekt podłogi. Koncepcję opracowuję do momentu Państwa akceptacji i zatwierdzenia danej propozycji w celu przejścia do następnej fazy projektowej.

Rozwinięcie koncepcji

Kolejnym etapem jest wybór materiałów wykończeniowych oraz wizualizacje wnętrz. Na spotkaniu omawiany jest charakter i klimat projektowanego wnętrza. Wybierane są elementy wyposażenia mające najważniejsze znaczenie w tworzonym wnętrzu.
Posiadam wiele katalogów oraz próbników wszelkiego rodzaju materiałów wykończeniowych np. farb, podłóg, fornirów, tapet, materiałów tekstylnych. Dzięki temu istnieje możliwość zestawienia, porównania wybieranych materiałów i podjęcia ostatecznych decyzji w celu osiągnięcia pewności w kwestii spójnego i harmonijnego wystroju wnętrza.

Następnie na podstawie zebranych informacji i wybranych materiałów przygotowuję wizualizację wnętrz. Kolejne spotkania służą szczegółowemu omówieniu, na bazie wizualizacji, mojego pomysłu na wnętrze, jego kompozycji przestrzennej, klimatu, kolorystyki oraz funkcjonalności. Na tym etapie pracy, podejmowane są kluczowe decyzje dotyczące wyglądu Państwa wnętrza.

Projekt wykonawczy

Po zatwierdzeniu ostatecznego projektu trójwymiarowego przystępuję do wykonania rysunków wykonawczych. W oparciu o wybrane wyposażenie, materiały, inwentaryzację oraz szczegółowe ustalenia opracowuję wyczerpującą dokumentację techniczną, specyfikacje wielobranżowe oraz wytyczne dla wykonawców, niezbędne do realizacji projektu. W końcowym etapie otrzymują Państwo pełną dokumentację techniczną w dwóch egzemplarzach, lub na życzenie projekt zapisany w formacie pdf lub jpg. zapisany na CD.

Nadzór autorski

Jeśli Państwo nie mogą poświęcić zbyt wiele czasu na doglądanie prac remontowych proponuję ze skorzystania z dodatkowej usługi nadzoru autorskiego. Nadzór autorski to regularne wizyty projektanta na miejscu realizacji projektu z dokumentacją projektową wykonaną przez pracownię. Celem jest przedstawienie wykonawcom założeń projektowych, wyjaśnienie wszelkich wątpliwości, kontroli zgodności wykonanych prac z projektem oraz uzgodnienie możliwości wprowadzenia zamiennych rozwiązań.

Forma projektu

Projekt może być przekazany jako:

 • Prezentacja multimedialna z nieskalowanymi rysunkami, wizualizacją (kolorowe, trójwymiarowe aranżacje wnętrza), opisem projektu w formacie pdf, jpg, a następnie zapisana na CD i doręczona bezpośrednio lub przesłana przez Internet
 • Folder w formacie A4 lub A3, ze skalowanymi rysunkami, wizualizacjami, opisem, wydrukowany na wysokiej jakości papierze, oprawiony i profesjonalnie złożony.
 • CENNIK

  Wynagrodzenie, które jest pobierane jest uzależnione od Państwa wymagań, zakresu obowiązków oraz skali przedsięwzięcia, które planujecie zrealizować. W związku z tym cena usług jest zawsze ustalana indywidualnie po dokładnym zapoznaniu się z charakterem prac. W celu uzyskania szczegółowych informacji zapraszam na spotkanie, po wcześniejszym uzgodnieniu terminu drogą mailową vettriano66@wp.pl lub telefoniczną +48 509 799 703.

  Strona główna | Kontakt | Patrycja Woch tel. 509799703
  Realizacja: Studiostudio gerafik - tworzenie stronGeRAFIK